Digiqole ad

Një i vdekur dhe 4 raste pozitive me coronavirus në Suharekë

 Një i vdekur dhe 4 raste pozitive me coronavirus në Suharekë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.196 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 285 raste pozitive.

Në Suharekë ëshë shënuar një viktimë e moshës 81 vjeç dhe 4 raste te reja pozitive sipas lokalieteve: Suharekë 2 raste, Samadraxhë dhe Sopië nga 1 rast.

Digiqole ad

Të ngjashme