• 18/05/2021
Digiqole ad

Vajza e Xhemail Mustafës reagon për vrasjen e babait: E tash qysh e pat emrin liria?

 Vajza e Xhemail Mustafës reagon për vrasjen e babait: E tash qysh e pat emrin liria?

Vajza e Xhemail Mustafës, Beriane Mustafa, ka reaguar lidhur me vrasjen e babait të saj përmes një shkrimi në llogarinë e saj në facebook.

Ajo ka ka pyetur me shpoti “E tash qysh e pat emrin Liria?

Ky reagim vjen pas publikimit të disa dosjeve të UNMIK-ut mbi vrasjen e Xhemail Mustafës dhe Ekrem Rexhës.

Gjatë ditës së djeshme ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Gjilanit, njëherësh nënkryetar i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se më në fund, pas 20 vjetësh, doli guximi për zbardhjen e vrasjeve politike.

“Më në fund, pas 20 vjetësh, doli guximi për zbardhjen e vrasjeve politike.

Vrasja e njeriut të urtë, engjëllit shpëtimtar të rezistencës aktive paqësore, po fillon të zbardhet. O Zot, drejtësia po flet. Mos ia fal as në atë botë pas pendimit sepse e vranë engjëllin tuaj në tokë. Kanë me mbet turpi i sotëm e i historisë”, ka shkruar Haziri.

Digiqole ad

Të ngjashme