• 16/06/2021
Digiqole ad

Sot, mot me diell dhe vranësira

 Sot, mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorlogjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot mbi në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas IHK, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-4 m/s.

Digiqole ad

Të ngjashme