Digiqole ad

Paqe mes Gjilanit dhe Ballkanit, dy skuadrat ndajnë pikët

 Paqe mes Gjilanit dhe Ballkanit, dy skuadrat ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues ndeshja interesante mes Gjilanit dhe Ballkanit.

Dy skuadrat zhvilluan ndeshje ofensivë, por rezultati përfundimtar doli të jetë 1 – 1, shkruan lajmi.net.

Gjatë pjesës së parë, pavarësisht përpjekjeve të dy skuadrave, asnjëra nuk ia doli të ‘tund’ portën kundërshtare.

Ishte Mevlan Zeka q zhbllokoi shifrat në minutën e 76-të.

Mirëpo, gëzimi zgjati vetëm dy minuta, ngase Gjilani u kundërpërgjigj shpejtë përmes Darko Nikaq (78′).

Me këtë barazim, Ballkani qëndron në krye me 45 pikë, derisa Gjilani në pozitën e katërt me 31 sosh.

Digiqole ad

Të ngjashme