Digiqole ad

Kapet në Gjermani sasia prej 16 tonësh e kokainës, më e madhja në botë ndonjëherë

 Kapet në Gjermani sasia prej 16 tonësh e kokainës, më e madhja në botë ndonjëherë

An undated handout photo received on December 16, 2020 from the Marshall Islands Police Department shows blocks of cocaine from an 18-foot fiberglass boat washed up on Ailuk Atoll, a remote atoll with about 400 people, in the Marshall Islands last week with 649 kilos (1,340 pounds) of cocaine sealed in its hold under the deck. (Photo by – / MARSHALL ISLANDS POLICE DEPARTMENT / AFP) / —-EDITORS NOTE —-RESTRICTED TO EDITORIAL USE MANDATORY CREDIT ” AFP PHOTO / MARSHALL ISLANDS POLICE DEPARTMENT” NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS – DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS

Autoritetet në Gjermani kanë njoftuar se nga doganat e tyre është arritur që të kapet një sasi e drogës së llojit kokainë në sasi prej 16 tonësh.

Sipas tyre kjo sasi droge në Hamburg kishte arritur nga Paraguai, raporton AP, transmeton KlanKosova.tv.

Doganat e Hamburgut e kanë përshkruar si kapjen më të madhe të një sasie kokaine ndonjëherë që ka ndodhur në Evropë apo edhe si më i madhi në botë.

Ky zbulim është arritur të bëhet më 12 shkurt.

Pas kësaj autoritetet gjermane dhe ato holandeze kanë arritur që të ka;in edhe një sasi tjetër prej 7.2 tonësh të kokainës e sekuestruar në portin Antwerp në Belgjikë.

Digiqole ad

Të ngjashme