Digiqole ad

Një i vdekur dhe 7 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

 Një i vdekur dhe 7 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.570 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 445 raste pozitive.

IKSHPK njofton se brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Deçan 1 rast (78 vjeç), Gjilan 1 rast (78 vjeç), Kamenicë 1 rast (65 vjeç), Prishtinë 1 rast (76 vjeç) dhe Suharekë 1 rast (80 vjeç).

Pozitiv  në Suharekë kanë rezultuar 7 raste sipas venbanimeve: Gelancë 1 rast, Krushicë e Epërme 2 raste, Reshtan 1 rast, Samadraxhë 1 rast, Suhrekë 1 rast, Tërrnje 1 rast.

Digiqole ad

Të ngjashme