Digiqole ad

Pamje të rralla nga varrimi i 24 civilëve të vrarë Likoshan dhe Çirez (VIDEO)

 Pamje të rralla nga varrimi i 24 civilëve të vrarë Likoshan dhe Çirez (VIDEO)

23 vjet më parë më 28 shkurt 1999, në Likoshan dhe Qirez të Skenderajt, policia serbe në mënyrën më barbare vrau 24 civilë të pafajshëm.

Këtu u masakruan gra, pleq, burra dhe të rinj të paarmatosur, në oborret dhe shtëpitë e tyre.

Kjo në shenjë hakmarrje pas përleshjes me një njësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës tek vendi i njohur si “Lisi Gjashtënjak”.

Në vazhdim ju sjellim pamjet e siguruara nga Arbresh. info

Linku:

https://www.facebook.com/watch/?v=276822707128691

Digiqole ad

Të ngjashme