Digiqole ad

6 raste pozitive me coronavirus në Suharekë

 6 raste pozitive me coronavirus në Suharekë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK, njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.680 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 453 raste pozitive.

Në  Suharekë pozitiv kanë rezultuar 6 raste sipas vendbanimeve: Peqan 1 rast, Leshan 1 rast, Samadraxhë 2 raste, Sopië  1 rast dhe Studençan 1 rast.

Digiqole ad

Të ngjashme