• 20/06/2021
Digiqole ad

Vdes 4-vjeçari në aksident trafiku në Malishevë

 Vdes 4-vjeçari në aksident trafiku në Malishevë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në fshatin Carrallukë të Malishevës, ku ka mbetur i vdekur një 4-vjeçar.

Sipas policisë, fëmiiju është dërguar pa shenja jete në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Malishevë.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Gjakovës.

“Ju informoj se rreth orës 13:30 jemi informuar se në fshatin Carrakallukë në rrugën rajonale ka ndodhur një aksident trafiku (goditje e këmbësorit), këmbësori (fëmijë-rreth 4 vjeçar) është dërguar në QKMF-Malishevë dhe sipas mjekut kujdestar fëmiju është pa shenja jete”, ka thënë Nysret Gjurkaj zëdhënës i Policisë për rajonin e Gjakovës.

I dyshuari është identifikuar dhe shoqëruar pranë stacionit policor në Malishevë, ndërsa njësitet patrulluese janë në vendin e ngjarjes

Digiqole ad

Të ngjashme