• 17/05/2021
Digiqole ad

10 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

 10 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.192 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 564 raste pozitive.

Në Suharekë pozitiv kanë rezultuar 10 raste sipas vendbanimeve: Peqan 5 raste, Semetisht 1 rast, Bllacë 1 rast, Suharekë 2 raste, Sallagrazhdë 1 rast.

Digiqole ad

Të ngjashme