• 16/06/2021
Digiqole ad

9 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

 9 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

ISHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.177 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 592 raste pozitive.

Në Suharekë pozitiv kanë rezultuar 9 raste sipas vendbanimeve: Greikoc 6 raste, Suharekë 1 rast, dhe Nishor 2 raste.

Digiqole ad

Të ngjashme