Digiqole ad

9 raste të reja me COVID-19 në Suharekë

 9 raste të reja me COVID-19 në Suharekë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.586 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 774 raste pozitive.

IKSHPK njofton se brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 2 raste (78, 73 vjeç) dhe Prishtinë 2 raste (78, 67 vjeç).

Në Suharekë pozitive kanë rezultuar 9 raste sipas lokalitetev:  Bllacë 1 rast, Gjinoc 1 rast, Mushtisht 1 rast, Nishor 3 raste dhe Suharekë 3 raste

Digiqole ad

Të ngjashme