• 05/08/2021
Digiqole ad

Haxhi Shala braktisë NISMA-n, i bashkohet AAK-së

 Haxhi Shala braktisë NISMA-n, i bashkohet AAK-së

Deputeti Haxhi Shala nga sot është pjesë e AAK-së.

“Sot pata nderin që me z. Haxhi Shalën, deputet në Kuvendin e Kosovës, të vendosim të rrugëtojmë së bashku në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Vendosëm që bashkërisht t’i shërbejmë interesave të vendit, në këto kohë të ndjeshme dhe në të gjitha etapat e radhës”, është shprehur, kryetari në detyrë i AAK-së, Ramush Haradinaj, transmeton Klan Kosova.

“Jam mirënjohës për deputetin Shala, tash kolegë në Aleancë, për angazhimin e tij në proceset e deritashme të rëndësishme për vendin tonë, si dhe për vendimin që së bashku me bashkëpunëtorët e tjerë të vazhdojnë rrugëtimin politik në AAK”.


Të ngjashme