• 24/07/2021
Digiqole ad

Ushtria serbe heq flamurin shqiptar në Tutin tek Gazivoda (Video)

 Ushtria serbe heq flamurin shqiptar në Tutin tek Gazivoda (Video)

Në Tutin, buzë Liqenit të Gazivodës, një flamur shqiptar është vendosur, të cilën menjëherë e ka larguar Ushtria Serbe, kanë raportuar mediat në Serbi.

Si raportohet prej tyre, flamuri është vërejtur mëngjesin e së hënës, me ç’rast njësitet ushtarake serbe kanë mbërritur në vend të ngjarjes me pajisje të plota ushtarake, për ta hequr atë.

Në rrjetet sociale në Novi Pazar dhe Tutin qarkullojnë xhirimet e ushtarëve duke e hequr flamurin.

GazetaExpress

Të ngjashme