• 04/08/2021
Digiqole ad

Sot në komunën e Suharekës u konfirmuan 6 raste pozitive, mësoni nga janë këto raste

 Sot në komunën e Suharekës u konfirmuan 6 raste pozitive, mësoni nga janë këto raste

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 475 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 196 raste pozitive.

Në komunën e Suharekës pozitiv me COVID-19 kanë rezultar 6 persona .
Personat pozitiv janë nga:

Doberdelan 1 rast
Gjinoc 1 rast
Grejkoc 1 rast
Leshan 1 rast
Mushtisht 1 rast
Tërnjë 1 rast

Të ngjashme