• 24/07/2021
Digiqole ad

Shirokë: Pronari i një restauranti organizon aheng, policia ndermerr masat

 Shirokë: Pronari i një restauranti organizon aheng, policia ndermerr masat

Megjithë rritjen enorme të numrit të viktimave dhe rasteve të reja të koronavirusit, kosovarët nuk po i respektojnë masat kundër përhapjes së këtij infeksioni.
Kështu të enjten rreth orës 22:50 një rast i tillë është inicuar në Shirokë ndaj pronarit të një restauranti.

Ndaj të dyshuarit mashkull kosovar është iniciuar rasti si më lartë pasi i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë duke organizuar aheng familjar në restorantin e tij, shkruan SuharekaOnline.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

SuharekaOnline

Të ngjashme