• 24/07/2021
Digiqole ad

Grenell: Kosova dhe Serbia takohen në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator

 Grenell: Kosova dhe Serbia takohen në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donaldt Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka bërë të ditur se Kosova dhe Serbia do të takohen në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator.

“Jemi të lumtur të njoftojmë se liderët e Kosovës dhe të Serbisë do të takohen në Shtëpinë e Bardhë për bisedime më 2 shtator”, ka shkruar Grenell në Twitter.

Paralajmërimi për takimin në SHBA vjen pas anulimit të takimit paraprak më 27 qershor.

Ndërkaq, Kosova dhe Serbia kanë zhvilluar së fundi disa takime në Bruksel.

Kallxo.com

Të ngjashme