• 24/07/2021
Digiqole ad

Dhëndri sëmuret me coronavirus para dasmës, nusja e befason në spital (Video)

 Dhëndri sëmuret me coronavirus para dasmës, nusja e befason në spital (Video)

Pandemia gloabale e quajtur COVID-19 po vazhdon të detyrojë njerëzit që të bëjnë ndryshime edhe në mënyrën e jetës së njerëzve.

Një rast të tillë e ka përjetuar edhe një çifti amerikan, të cilët ditë më parë kishin ditën më të lumtur të jetë së tyre.

Grace Leimann dhe Carlos Muniz kishin caktuar datën e martesës në mes të korrikut, por pak ditë para dasmës dhëndri u infektua me coronavirus, transmeton Telegrafi.

Madje, gjendja shëndetësore e dhëndrit u përkeqësua dhe kështu përfundoi në një prej spitaleve të qytetit të San Antonios.

Por, kjo situatë nuk e ndali Grace që të lidhte kurorë me dashurinë e jetës së saj dhe pasi u konsultua me mjekët e spitalit, i bëri partnerit një befasi.

Ajo veshi fustanin e bardhë dhe u fut në dhomën e kujdesit shëndetësor të të dashurit të saj.Atij i kishte përgatitur një kostum letre duke ia vënë mbi shtrat.

Ndryshe, familjarët e Carlos dhe mjekët ishin të ftuarit e vetëm në ceremoninë e çiftit. /Telegrafi/

Të ngjashme