• 06/08/2021
Digiqole ad

LVV-Suharekë, reagon lidhur me shpërthimin që ka ndodhur në fshatin Grekjoc

 LVV-Suharekë, reagon lidhur me shpërthimin që ka ndodhur në fshatin Grekjoc

Lëvizja Vetëvendosje në Suharekë ka reaguar lidhur me një shpërthim të paparalajmëruar që ka ndodhur të premten në fshatin Grejkoc.

Ky është postimi i plotë:

Të premten gjatë orëve të pasditës, banorët e fshatit Grejkoc janë tronditur nga një shpërthim i fushqishëm e i paparalajmëruar që ka ndodhur nga një gurthyes i cili ka rifilluar punën pas një kohe.Guthyesi gjendet në fund të rrugës “Plishi” dhe është shumë afër shtëpiave të lagjes “Kicaj”.Nëse vazhdohet përdorimi i mjeteve të rënda për operiminin e gurthyesit, banorët do të jenë të rrezikuar. Ky gurthyes do të duhet të gjejë format e tjera të operimit, e jo të përdorë mjete të rënda në vendbanime. Përmes këtij reagimi ndajmë shqetësimin me banorët e fshatit Grejkoc dhe kërkojmë nga Komuna që këtë çështje ta trajtojë me seriozitet.

Të ngjashme