• 24/07/2021
Digiqole ad

B92: Vuçiqit iu dorëzua në tavolinë letra për pranimin e Kosovës

 B92: Vuçiqit iu dorëzua në tavolinë letra për pranimin e Kosovës

Mediumet serbe, si B92 dhe Blic.rs shkruajnë se presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që në fillim të takimit në Washington i është vënë mbi tavolinë letra për pranimin e pavarësisë së Kosovës.

Këtë informatë e kanë plasuar bazuar në burimet e tyre dy mediumet serbe, B92.net dhe Blic.rs.

“Gjithçka është përgatitur më herët, shqiptarët e kanë ditur”, ka thënë burimi i Blic.rs, bazuar në burimet diplomatike në Washington.

Bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë kanë nisur sot e do të vazhdojnë edhe nesër. Sipas administratës amerikane, temë sot do të jenë çështjet ekonomike, kurse për nesër është thënë se mund të jetë çdo gjë për çka palët pajtohen.

© KOHA

Të ngjashme