• 25/07/2021
Digiqole ad

I gjetën marihuanë, i dyshuari godet policin dhe arrin të ikë nga vendi i ngjarjes

 I gjetën marihuanë, i dyshuari godet policin dhe arrin të ikë nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës në fshatin Piran të Prizrenit, gjatë kontrollimit fizik, tek i dyshuari mashkull kosovar ka gjetur dhe konfiskuar 2.6 gram substancë narkotike, e llojit Marihuanë.

“Gjatë legjitimimit nga ana e njësitit policor, i dyshuari e kishte sulmuar njërin prej zyrtarëve policor dhe kishte arrit të largohet nga vendi i ngjarjes.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë. /Telegrafi/

Të ngjashme