• 24/07/2021
Digiqole ad

Arrestohet pasi që pengoi dhe kërcënoi policinë gjatë mbylljes së lokalit rasti ka ndodhur në Suharekë

 Arrestohet pasi që pengoi dhe kërcënoi policinë gjatë mbylljes së lokalit rasti ka ndodhur në Suharekë

Megjithë rritjen e numrit të viktimave dhe rasteve të reja të koronavirusit,disa qytetarë dhe biznese nuk po i respektojnë masat kundër përhapjes së këtij infeksioni.
Kështu një rast i tillë i mos respektimit të udhëzimeve të IKSHPK-së është raportuar se mbrëmë rreth orës 22:45 në qytetin e Suharekës.

Sipas burimeve të SuharekaOnline bëhet e ditur se njësit policore deri sa ishin të angazhuar në mbylljen e lokaleve sipas urdhëresës së IKSHPK-së janë penguar dhe kërcënuar nga i dyshuari mashkull.

I njëjti është shoqëruar në stacionin policore dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit rasti procedohet në procedurë të rregullt.

SuharekaOnline

Të ngjashme