Digiqole ad

Ministri Zemaj reagon pas rënies së numrit të rasteve të reja me Covid

 Ministri Zemaj reagon pas rënies së numrit të rasteve të reja me Covid

Ky është postimi plotë i Ministrit Zemaj :

Nga 664 testime sa janë bërë brenda 24 orëve, raste pozitive janë 43 .
Kjo dëshmon më së miri se me angazhimin e të gjithëve në përgjithësi por të Ministrisë së Shëndetësisë në veçanti është duke u bërë e pamundura që virusi të menaxhohet dhe asesi të mer këmbë.Ndërsa komiteti tashmë pas vlersimeve të veta profesionale konstaton se bazuar në situatën aktuale, Spitali i Vushtrrisë duhet t’i kthehet punës normale, pacientët e shtrirë si të konfirmuar dhe të dyshuar me Covid, transportohen brenda 3 dite, gradualisht në Klinikën Infektive në QKUK. Transporti i pacientëve nga Spitali i Vushtrrisë fillon nga dita e sotme.Po ashtu janë bërë edhe përgatitjet e nevojshme për rifillim të punës në ambulancat specialistike në ShSKUK.

Digiqole ad

Të ngjashme