Digiqole ad

122 të shëruar dhe 34 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

 122 të shëruar dhe 34 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 34 raste pozitive me COVID-19 dhe se janë shëruar 122 pacientë, raporton Express.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Zemaj ka thënë se situata momentale epidemiologjike në vend nuk përbën rrezik, derisa ka përshëndetur vendimin e Maqedonisë së Veriut për hapjen e kufijve për Kosovën pa test PCR.

“Situata momentale epidemiologjike në vendin tonë nuk përbën rrezik dhe përshëndes vendimin e sotëm për hapjen e kufijve pa test PCR. Test PCR mund të kthehen nëse vërejm se ka rritjet të rasteve të infeksionit. Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, 122 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin Covid 19, ndërsa pozitiv kanë rezultuar 34!”, ka shkruar Zemaj./Gazeta Express

Digiqole ad

Të ngjashme