Digiqole ad

Grabitje në Suharekë, vjedhen pajisje në vlerë prej 11,640 euro në lokalin “Aztech”

 Grabitje në Suharekë, vjedhen pajisje në vlerë prej 11,640 euro në lokalin “Aztech”

Mbrëmë pas mesnatës rreth orës 03:45 persona të panjohur kanë depërtuar në brendinë e lokalit ‘Aztech’ i cili gjendet në qytetin e Suharekës dhe kanë vjedhur pajisje elektronike në vlerë prej 11,640 euro.

“Po sipas raportit thuhet se më datën 6 tetor rreth orës 3:45 persona të panjohur kanë thyer pikën e biznesit ‘Aztech’ dhe kanë vjedhur pajisje elektronike si laptopë, telefona celularë në vlerë prej 11,640 €” ka thënë Osmanollaj.

Sipas togerit Osmanollaj rasti është raportuar nga menaxheri i lokalit ku sipas pamjeve plaqkitësit kanë ikur me një veturë Golf 4 me targa vendore.

Njësitë relevante të Policisë së Kosovës janë duke e hetuar rastin.

SuharekaOnline

Digiqole ad

Të ngjashme