Digiqole ad

Policia shqiptoi 1072 tiketa për qytetarët që shkelën ligjin anti-COVID-19 në 24 orët e fundit

 Policia shqiptoi 1072 tiketa për qytetarët që shkelën ligjin anti-COVID-19 në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka shqiptuar 1072 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 31 aksidente me të lënduar 28 me dëme materiale dhe 1 aksident ka ndodhur me fatalitet.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 913 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 24 persona, prej tyre 19 janë dërguar në mbajtje.

Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme