Digiqole ad

Gjashtë persona të lënduar në dy aksidente në autostradën “Ibrahim Rugova”

 Gjashtë persona të lënduar në dy aksidente në autostradën “Ibrahim Rugova”

Gjashtë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e dy aksidenteve që kanë ndodhur mbrëmjen e së mërkurën në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Aksidentet kanë ndodhur në kilometrin e 36-të, në drejtimin Suharekë-Malishevë, ku të përfshira kanë qenë katër automjete.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Rreth orës 18:15 në autostradën Ibrahim Rugova në kilometrin e 36, drejtimi Suharekë – Malishevë, në interval të shkurtër kohor janë shkaktuar dy aksidente trafiku me lëndime trupore. Të përfshira kanë qenë 4 automjete: Tri vetura dhe një kamionetë”, ka thënë Hoxha.

“Raportohet se në të dy rastet janë të lënduar 6 persona të cilët kanë marrë trajtim mjekësor në Prizren”, u shpreh ai.

Tutje ai ka shtuar se njësiti për menaxhimin dhe kontrollin e autostradës i Policisë së Kosovës është marrë me rastet dhe kanë kryer procedurat e nevojshme ligjore.

“Apelojmë tek të gjithë pjesëmarrësit ne trafik, në veçanti tek drejtuesit e automjeteve që të respektojnë rregullat e trafikut, përfshirë këtu, kufizimin e shpejtësisë dhe mbajtjen e distancës ndërmjet automjeteve, në mënyrë që të shmangen aksidentet e tilla apo rrezikimi i sigurisë së përgjithshme në trafik. Policia e Kosovës ndaj të gjithë atyre që bien ndesh me rregullat në trafik po ndërmerr dhe do të ndërmerr masa rigoroze”, tha Hoxha. /Telegrafi/

Digiqole ad

Të ngjashme