Digiqole ad

Policia e Kosovës ka shqiptuar 938 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19

 Policia e Kosovës ka shqiptuar 938 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19

Policia e Kosovës ka shqiptuar 938 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 17 aksidente me të lënduar dhe 29 me dëme materiale.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 971 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 20 persona, prej tyre 14 janë dërguar në mbajtje dhe 1 është në vuajtje të dënimit .

Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme