Digiqole ad

Gjobiten 887 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID-19

 Gjobiten 887 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID-19

Policia e Kosovës ka shqiptuar 887 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 12 aksidente me të lënduar dhe 30 me dëme materiale.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 845 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 23 persona, prej tyre 18 janë dërguar në mbajtje dhe 1 është në vuajtje të dënimit .

Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme