Digiqole ad

Policia e Kosovës ka shqiptuar 922 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19

 Policia e Kosovës ka shqiptuar 922 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19

Policia e Kosovës ka shqiptuar 922 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 11 aksidente me të lënduar dhe 20 me dëme materiale.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 1004 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 18 persona, prej tyre 6 janë dërguar në mbajtje dhe 3 janë në vuajtje të dënimit .

Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme