Digiqole ad

887 persona u gjobitën për mosrespektim të Ligjit COVID-19

 887 persona u gjobitën për mosrespektim të Ligjit COVID-19

Policia e Kosovës ka shqiptuar 887 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 6 aksidente me të lënduar dhe 17 me dëme materiale.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 1084 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 32 persona, prej tyre 14 janë dërguar në mbajtje, 4 janë në vuajtje të dënimit dhe 1 është në ndalim policor.

Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme