Digiqole ad

12 rastet pozitive në Komunën e Suharekës janë nga këto vende

 12 rastet pozitive në Komunën e Suharekës janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.056 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 963 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Nga 963 rastet pozitive të cilat u konfirmuan sot nga IKSHPK me virusin Korona, 12 nga ta janë nga Komuna e Suharekës.

Rastet pozitive janënga:
Suharekë (4)
Shirokë (2)
Mushtishtë (2)
Dobërdelan (1)
Grejkoc (1)
Nëpërbisht (1)
Peqan (1)

Digiqole ad

Të ngjashme