Digiqole ad

Mbi 670 qytetarë u gjobitën gjatë ditës së djeshme pasi nuk i respektuan masat kundër COVID-19

 Mbi 670 qytetarë u gjobitën gjatë ditës së djeshme pasi nuk i respektuan masat kundër COVID-19

Policia e Kosovës ka shqiptuar 673 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 9 aksidente me të lënduar dhe 20 me dëme materiale.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 677 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 12 persona, prej tyre 8 janë dërguar në mbajtje.

Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme