Digiqole ad

Publikohen të dhëna shtesë për gruan që është zhdukur, identiteti dhe mosha

 Publikohen të dhëna shtesë për gruan që është zhdukur, identiteti dhe mosha

Rukije Kajanoviq 60 vjeçe, me kombësi boshnjake është gruaja që është zhdukur që nga data 6 nëntor të këtij viti.

Për herë të fundit është parë afër Pejës, Banjës, atë ditë ka pasur të veshur pantallona të kaltër, xhaketë dhe kapelë të zezë.

Operacioni për gjetjen e saj pritet të nis sonte, a konfirmuar Ridvan Tahiri, nga grupi i vullnetarëve për gjetjen e personave të zhdukur.

Postimi i tij i plotë:

Vemendje!!

Person i humbur.

Emri: Rukija
Mbiemri: Kajoviq
Mosha: 60 vjeq
Gjinia: Femer
Kombesia: Boshnjake

Lokacioni i kerkimit regjioni i pejes.
Vullnetaret po sa pranuan dhe konfirmuan zhdukjen e saj,nga familjart e saj.
Operacioni do fillon sonte pasi te marrim leje nga organet kopetnce.
Personi ne fjal vuan nga semundje me harres,nuk paraqet rrezik per askend.

Lutem gjith ata qe kan ndonje info te na lajmrojn.

Digiqole ad

Të ngjashme