• 26/02/2021

Asambleisti Ndrecaj me kërkesë për kryetarin Muharremaj [Dokument]

Asambleisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Suharekë, i cili njëherit është edhe asambleisti më i votuar në Asamblenë Komunale në Suharekë, pëmes një kërkese të adresuar kryetarit të Komunës Bali Muharremaj ka ngritur shqetësimet e tij rreth energjisë elektrike në disa Fshatra malore të komunës sonë. Ndrecaj ka kërkuar nga kryetari Muharremaj që të […]Më shumë...

Dosja E UNMIK-Ut: Xhemail Mustafa U Vra Nga Avdush Ademaj

Dokumente zyrtare të Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë – UNMIK, të siguruara nga Albanian Post, për disa vrasje të pasluftës në Kosovë dhe tentim-vrasje, e përfshijnë një ish-deputet të Kuvendit të Kosovës. Dosja e UNMIK-ut për ish-deputetin me inicialet S.R (emër i njohur për redaksinë) flet për vrasjen e Xhemail Mustafës, ish-anëtarit të […]Më shumë...

Suharekë: Arrestohen grabitësit e taksistit

Arrestim i dy grabitësve Fshati Sopijë-Suhareke Sektori Rajonal i Hetimeve në Prizren, në bashkëpunim me hetuesit e stacionit policor në Suharekë pas një pune operativo-hetimore dhe në bazë të informatave të mbledhura nga tereni, kanë arritur që të identifikojnë dhe të arrestojn dy persona të dyshuar për rastin e Grabitjes, të ndodhur me datën 29 […]Më shumë...

5 Kandidatët nga Suhareka që u votuan më së shumti

Në Zgjedhjet parlamentare të mbajtura me 14 shkurt 2021, në qytetin e Suharekës qytetarët kanë votuar në dy qendra të votimit me 13 vendvotime 1.Gjimnazi Jeta e re ( 11 vendvotime) 2.Skender Luarasi ( 2 Vendvotime) Gjithsejt në këto dy qendra të votimit kanë votuar 5018 votues Ndërsa kandidatët nga Suhareka që kanë marrur më […]Më shumë...

Këto janë votat e Agim Veliut në Suharekë

Në zgjedhjet e parakohshme të mbajtura të dielen më 14.02.2021, ku lëvizja vetvendosje ka dalur bindshëm partia e parë në Kosovë, gjithashtu edhe në Suharekë. Agim Veliu minister i punëve të mbrendshme në qeverinë Hoti, kandidat për deputet nga LDK ka mbledhur gjithsejt 149 vota në Komunën e Suharekës/ Suhareka ExpressMë shumë...

Arrestohet një qytetar nga fshati Sopijë

Fsh. Sopijë, Suharekë 15.02.2021 – 23:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti vazhdimisht e ka kanosur dhe sulmuar fizikisht viktimën femër kosovar. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në qendrën e ndalimit për 6 orë./Thuhet në njoftimin e policisë […]Më shumë...

Dr. Ardian Shala, iu uron festën e Pavarsisë

Dr. Ardian Shala përmes një postimi në facebook ka uruar qytetarët për ditën e Pavarsisë Shala thotë se; Sot është një ditë e veçantë për të gjithë kombin, është datë e veçantë e historisë sonë të lavdishme, në të cilën i përkulemi vizionarëve, dëshmorëve e martirëve të çdo periudhe Ja postimi i plotë i Dr. […]Më shumë...

Më shumë se 50% e votuesve të VV-së në Suharekë,

Në zgjedhjet parlamentare të mbajtura me 14 shkurt 2021, në Komunën e Suharekës, lëvizja Vetvendosje ka dalur e para me mbi 9500 vota. Nga votat enë Komunën e Suharekës, Salih Zyba ish deputet njëherit kryetar i qendrës së VV-së në Suharekë ka arritur të marrë besimin e më pak se 50% të votuesve duke marrur […]Më shumë...

AAK nuk ka fituar në asnjë qendër të votimit në

Në zgjedhjet e parakohshme të mbajtura të dielen më 14.02.2021, ku lëvizja vetvendosje ka dalur bindshëm partia e parë në Kosovë, gjithashtu edhe në Suharekë. Lëvizja vetëvendosje në Komunën e Suharekës ka dalur partia e parë me mbi 9500 vota, duke fituar kështu në 30 nga 33 qendra të votimit. LDK ka fituar vetëm në […]Më shumë...

Ndryshimet drastike të votave në fshatin Studençan 2019-2021

Në zgjedhjet e parakohshme të mbajtura të dielen më 14.02.2021, ku lëvizja vetvendosje ka dalur bindshëm partia e parë në Kosovë, gjithashtu edhe në Suharekë. Sa i përket votave në komunën e Suharekës është interesant fakti se s’i kanë ndërruar votat nga tetori i vitit 2019 deti në shkurt të vitit 2021. Nëse marrim shembull […]Më shumë...