Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga ?

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga ?

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.407 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 519 raste pozitive. Nga 519 rastet e konfirmuara sot 5 janë nga Suhareka.

5 rastet pozitive janë nga Suhareka.

Digiqole ad

Të ngjashme