• 20/06/2021
Digiqole ad

Rastet pozitive me koronavirus në komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive me koronavirus në komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 841 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 137 raste pozitive. Nga 137 rastet e konfirmuara sot 7 janë nga komuna e Suharekës.

Rastet e konfirmuara sot në komunën e Suharekës janë nga këto venbanime si vijon:

Mushtisht (4)

Suharekë (2)

Duhël (1)

Digiqole ad

Të ngjashme