• 19/06/2021
Digiqole ad

Këto janë vendbanimet prej nga vijnë të infektuarit e sotëm

 Këto janë vendbanimet prej nga vijnë të infektuarit e sotëm

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.003 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 270 raste pozitive. Nga 270 rastet e konfirmuara sot nga IKSHPK-ja 3 janë nga komuna e Suharekës.

Këto janë vendbanimet prej nga vijnë rastet pozitive në komunën e Suharekës:

Sllapuzhan (1)

Peqan (1)

Suharekë (1)

Digiqole ad

Të ngjashme