• 06/08/2021
Digiqole ad

Zemaj: Si Qeveri përjashtuam mbylljen e tërësishme, vendosëm që mos e ndalim jetën e përditshme

 Zemaj: Si Qeveri përjashtuam mbylljen e tërësishme, vendosëm që mos e ndalim jetën e përditshme

Ministri në detyrë i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka folur për punën e tij në ballafaqimin me pandeminë Covid-19 gjatë këtyre muajve.

Zemaj është shprehur se përgjatë kësaj kohe, dhe ministria që ai drejton kanë arritur që të kryejnë shumë punë që i shërbejnë qytetarëve të Kosovës. Njëra nga to është përjashtimi i mbylljes totale të vendit si pasojë e rasteve me Covid-19.

Zemaj u shpreh se vaksinat anti-Covid do të vijnë në Kosovë së shpejti. 535 mijë vaksina, Zemaj thotë se janë siguruar nga PHIZER.null

Për punët që Zemaj i ka bërë, ka folur vet ai përmes një video mesazhi të postuar në rrjetet sociale.

Në vazhdim ua sjellim atë:

https://m.facebook.com/zemajarmend/videos/532229237682742/

Të ngjashme