• 20/06/2021
Digiqole ad

6 raste të reja pozitve me COVID-19 në Suharekë

 6 raste të reja pozitve me COVID-19 në Suharekë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.787 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 307 raste pozitive.

IKSHPK bën të ditur se brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

6 raste positive në Suharekë me lokalitete:  Reshtan 4 raste positive, Samadraxha dhe Suharekë me  1 rastë.                  

Digiqole ad

Të ngjashme