• 20/06/2021
Digiqole ad

Mot pranveror, temperatura deri në 17 gradë

 Mot pranveror, temperatura deri në 17 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se kjo javë do të jetë me mot kryesisht pranveror.

Kjo situatë e krijuar meteorologjike vjen si rezultat i masave të fuqishme ajrore me presion të lartë atmosferik.

Mëngjesi i së hënës do të jetë me ngrica të lehta, por në viset malore ngricat mbeten të qëndrueshme në orët e para të ditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-5 m/s.

Digiqole ad

Të ngjashme