• 20/06/2021
Digiqole ad

5 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

 5 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.843 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 368 raste pozitive.

 Në Suharekë pozitiv kanë rezultuar 5 raste sipas vendbanimev:  Bllacë 2 raste, Dubravë 1 rast , Suhareka dhe Gelanca me nga një rast.

Digiqole ad

Të ngjashme