• 20/06/2021
Digiqole ad

Rashiq jep detaje të sulmit ndaj djalit të tij, thotë se Prokuroria po merret me rastin

 Rashiq jep detaje të sulmit ndaj djalit të tij, thotë se Prokuroria po merret me rastin

Kryetari i Partisë Progresiste serbe në Kosovë, Nenad Rashiq në një konferencë për media ka folur rreth sulmit që i ndodhi djalit të tij, Nikolla Rashiq dje në Graçanicë.

Rashiq ka thënë se nuk dëshiron që të paragjykojë se cili ka qenë motivi i sulmit, por ka thënë se djali i tij me disa shokë është sulmuar nga një grup i të rinjve para shkollës.

“Nuk dua të paragjykoj për motivin e sulmit sepse është prokuroria që po merret me rastin, por dua që kjo çështje të zgjidhet sa më shpejt që është e mundur”, ka thënë Rashiq.

Ai ka treguar edhe për lëndimet që mori djali i tij pas goditjeve me shufra të hekurit.

“Djali im i vogël dje para shkollës është sulmuar nga një grup i nxënësve me shufra të hekurit dhe i është dëmtuar pjesa e përparme e fytyrës, i janë thyer tre dhëmbë ka pasur gjakderdhje”, ka thënë Rashiq.

Digiqole ad

Të ngjashme