• 18/05/2021
Digiqole ad

Kosova niset për në Spanjë – lojtarët shihen në humor të mirë para përballjes së madhe

 Kosova niset për në Spanjë – lojtarët shihen në humor të mirë para përballjes së madhe

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se ekspedita e Përfaqësues sonë është nisur për në Spanjë.

Furia e Kuqe do të jetë nikoqir i Dardanëve në takimin që luhet më 31 mars (e mërkure) në Sevillë nga ora 20:45.

Lojtarët tanë e filluan aventurën kualifikuese në Kampionatin Botëror me humbje 2-0 ndaj Suedisë në të dielën mbrëma.

Por, Bernard Challandes do të kërkojë nga djelmoshat e tij që të lënë pas krahëve këtë sidë dëshpëruese dhe të fokusohen në atë ndaj spanjollëve.

Spanja nuk është se e filloi furishëm këtë fazë kualifikuese, pasi barazuan 1-1 ndaj Greqisë, derisa fituan 2-1 përballë Gjeorgjisë në sekondat e fundit të takimit.

Suedia është lider i Grupit B me gjashtë pikë, Spanja me katër, Greqia me një, Kosova dhe Gjeorgjia ende pa pikë. 

https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/ys/r/T1oMBrgJQCd.png

Digiqole ad

Të ngjashme