Digiqole ad

Haradinaj: Vendimi i Albenës pjesë e trafikimit

 Haradinaj: Vendimi i Albenës pjesë e trafikimit

Kosovo prime minister Ramush Haradinaj, speaks to the media during a press conference in Kosovo capital Pristina on Tuesday, Dec. 18, 2018. Haradinaj blamed Europe Union’s foreign policy chief for “deviating the dialogue” on normalizing ties with Serbia. Haradinaj said that, while Serbia is taking major steps toward the integration with the bloc, his country’s residents have remained “in a ghetto,” not enjoying the visa-free travel to EU countries though it has fulfilled all requirements. (AP Photo/Visar Kryeziu)

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj duke komentuar pjesëmarrjen dhe votimin e deputetes së AAK-së, Albena Reshitajn në seancën për zgjedhjen e presidentes, Vjosa Osmani, tha se vota e Reshitajt është pjesë e votës së trafikuar.

Haradinaj në një konferencë për media tha se nuk i vjen mirë për këtë ngjarje.

“Ne vendimin e deputetes e shohim si pjesë të trafikimit të votave, dhe nuk na vjen mirë. Veprimi individual ia ka pamundësu Aleancës rolin e vet në krijimin e institucioneve. Ajo votë është pjesë e votës së trafikuar që ka ndodhur me zgjedhjen e presidentit”, theksoi ai.

Albena Reshitaj është e vetmja deputete e AAK-së, e cila ka marr pjesë në seancën për zgjedhjen e presidentes Vjosa Osmani.

Digiqole ad

Të ngjashme