• 18/05/2021
Digiqole ad

Emri i legjendës Fadil Vokrrit figuron në listat e votuesve në Shqipëri

 Emri i legjendës Fadil Vokrrit figuron në listat e votuesve në Shqipëri

Sot shqiptarët në Shqipëri ua kanë mësyrë kutive të votimit për të zgjedhur Qeverinë e re. Megjithatë atje duket se ende nuk janë rregulluar listat e votuesve.

Në një prej listave të votuesve në qarkun e Tiranës ende figuron emri i legjendës kosovare të futbollit, Fadil Vokrrit.

Ikona e futbollit, Fadil Vokrri, ka lindur më 27 korrik të vitit 1960 derisa ka vdekur më 9 qershor të vitit 2018.

Vokrri ka qenë President i Federatës së Futbollit të Kosovës për 10 vite radhazi, duke qenë njeriu kyç për pranimin e Kombëtares së Kosovës në UEFA dhe FIFA.

Në Shqipëri sot janë duke marrë pjesë në votime edhe politikanë nga Kosova, duke nisur nga kryeministri Albin Kurti e ministri Liburn Aliu. Duke votuar është parë edhe Behgjet Pacolli.

Digiqole ad

Të ngjashme