• 13/06/2021
Digiqole ad

Golat e miqësores Kosova – Guinea 1:2 (VIDEO)

 Golat e miqësores Kosova – Guinea 1:2 (VIDEO)

Kosova e ka humbur miqësoren ndaj Guineas me rezultat 1:2.

Kombëtarja afrikane kaloi në epërsi në minutën e 60-të me Kouyate i cili shënoi me kokë nga një harkim i ulët.

Epërsinë Guinea e ngriti gjashtë minuta më vonë kur u akordua një penallti në favor të tyre pas një prekje me dorë nga Hajrullahu.

Nga pika e bardh nuk gaboi Jose Kante dhe rezultati shkoi ne 0:2.

Golin e nderit për Kosovës e dhe Arb Manaj në minutat shtesë të ndeshjes.

Takimi Kosova – Guinea u transmetua drejtpërdrejt në Klan Kosova.

Më poshtë ju sjellim pamjet të golave të takimit.

Digiqole ad

Të ngjashme