• 05/08/2021
Digiqole ad

Bien temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

 Bien temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende parashihen të shoqërohen edhe me riga shiu e shkarkime rrufesh, transmeton Gazeta Sinjali.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius, ka njoftuar IHMK.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s. 

Të ngjashme