• 05/08/2021
Digiqole ad

Suharekë: Vdes një përson nga COVID-19

 Suharekë: Vdes një përson nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar vetëm 16 raste të reja të infektimit me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë këtij intervali kohor ka vdekur një i infektuar nga Suhareka.

Gjithashtu në 24 orët e fundit janë kryer 1,938 testime dhe janë shëruar 18 persona. Kurse janë vetëm 176 raste aktive.

Tutje instituti ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 7,018 testime, derisa numri i përgjithshëm i të vaksinuarve është 132,901

Të ngjashme