• 04/08/2021
Digiqole ad

Pamje nga vjedhja e dy veturave në Suharekë

 Pamje nga vjedhja e dy veturave në Suharekë


Natën e 13 korrikut të këtij viti hajnat ja kishin mësyrë shtëpisë së Bujar Ramshajt në Peqan të Suharekës.Ramshaj tek në mëngjes e kishte vërejtur se i janë vjedhur dy veturat të cilat ishin të parkuara në garazhën e tij.
Ai thekson se veturat e tij kapin vlerën e rreth 15 mijë e 500 eurov.

“Mëngjes, ora 06:40 e kam lajmëruar policinë kanë ardhë në ora 07:00 dy policë e kanë bo vetëm një fotografi dhe kanë shkuar masandej nuk kanë ardhur deri sa kam shkuar në stacion dhe e kam takuar komandantin e policisë dhe kemi ardhur me kerrin e tij deri në vendin e ngjarjes ndërsa ata hetuesit kanë ardhur diku rreth orës 09:00”, tha Ramshaj./kallxo/

Të ngjashme